Skip Preloader

wiaty rowerowe

Wiaty rowerowe mają chronić zaparkowane rowery przed opadami atmosferycznymi. Ale czy tylko? Postawienie wiaty rowerowej w przestrzeni publicznej motywuje lokalnych mieszkańców do przesiadki na rower. W trosce o naturę i lepsze jutro zwiększa się dostępność wiat rowerowych. Poznaj ciekawy desing i nowoczesne systemy wiat rowerowych.

Wiaty rowerowe – korzyści

Zadaszenia rowerowe powstają by chronić rowery przed opadami atmosferycznymi, ale nie tylko. Wiaty na rowerowy organizują w przestrzeni publicznej miejsce do zaparkowania roweru. Często montowane są one przy parkingach, peronach, punktach Park&Ride stwarzając mieszkańcom miasta możliwość pozostawienia roweru w bezpiecznym miejscu. Aby wiata rowerowa była zadaszeniem przeznaczonym dla rowerów, montowane są pod nią stojaki rowerowe. Wysoka dostępność zadaszeń rowerowych motywuje mieszkańców do poruszania się na rowerze. Dlatego często montaż wiat rowerowych jest realizowany w ramach programów promujących ekologię. Większa ilość rowerów, to mniejsza ilość samochodów i spalin. Możliwość pozostawienia roweru przy peronach metra, pociągów i autobusów składnia mieszkańców miast do poruszania się rowerem i komunikacją miejską. Drobne kroki i drobne decyzje sumowane codziennie przekładają się na wielki skok globalny, który może uchronić nasze środowisko naturalne.

Wiaty rowerowe – bezpieczeństwo

Wiaty mają przede wszystkim zabezpieczać i chronić rowery. Zadaszenie zapewnia bezpieczeństwo przed wszelkimi opadami atmosferycznymi, wiatrem oraz słońcem. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, produkujemy wiaty, które są w stanie przetrwać nawet najbardziej skrajne warunki atmosferyczne. Wiaty produkowane w naszej firmie przechodzą szereg skrupulatnych obliczeń statycznych i rygorystycznych norm jakościowych. Dzięki czemu produkowane przez nas wiaty nie są niszczone przez silne wiatry, nic się z nimi nie dzieje, gdy zalewa je woda morska i dach ich nie drgnie, gdy zasypie je gruba warstwa śniegu.

Dodatkowo wiaty chronią rowery przed kradzieżą. Solidnej konstrukcji zadaszenie oraz stojaki rowerowe umożliwiają przyczepienie roweru przy pomocy zabezpieczenia antykradzieżowego. Często miejskie zadaszenia rowerowe są monitorowane, co praktycznie uniemożliwia kradzież roweru.

wiata na rowery zadaszenie

WIATY ROWEROWE ŚCIANY ZABUDOWANE DREWNEM

wiaty rowerowe
wiata rowerowa zadaszenie rowerów

WIATA ROWEROWA ZABUDOWANA STALOWA

Wiaty rowerowe – Konstrukcja

Konstrukcja wiaty rowerowej jest wykonana z profili. Każdy element wiaty jest precyzyjnie zabezpieczany przed korozją poprzez ocynk. Dodatkowo konstrukcja wiaty może być pomalowana w technologii proszkowej. Posiadamy własną malarnię proszkową, dzięki czemu zapewniamy najwyższą jakość pokrycia kolorem. Wiaty mogą być obudowane czterostronnie, trzystronnie, dwustronnie lub mogą być całkowicie otwarte. Do zabudowania ścian wiaty rowerowej wykorzystuje się szkło, drewno lub płyty Trespa. Dach wiaty może być płaski, wypukły, pochyły. Konstrukcja dachu jest pokrywana blachą trapezową, poliwęglanem, lub panelami słonecznymi. Wszystkie elementy montażowe nie są widoczne.

Wiaty rowerowe są montowane na fundamencie pod ziemią. Posiadamy biuro projektowe, dzięki czemu istnieje możliwość zaprojektowania wiaty rowerowej pod wymogi i warunki otoczenia.

wiaty rowerowe

WIATY ROWEROWE Z DACHEM ŁUKOWYM

wiaty rowerowe
wiaty rowerowe

Wiaty rowerowe – NOWOCZESNE SYSTEMY

Podążając za światowymi trendami w architekturze miejskiej projektujemy zadaszenia rowerów o ponadczasowym designie, które pięknie wkomponowują się w otoczenie i ciekawie wykorzystują przestrzeń. Produkujemy setki wiat miesięcznie, jednymi z naszych najciekawych i jednocześnie nowoczesnych projetktów są:

  • Wiaty rowerowe z zielonym dachem (green roof)
  • Wiaty rowerowe z kolektorami słonecznymi na dachu
  • Wiaty rowerowe z parkingami dwupoziomowymi
  • Wiaty rowerowe ze stacjami serwisowania rowerów
zadaszenie rowerów z zielonym dachem

WIATA ROWEROWA Z ZIELONYM DACHEM

solarny dach wiata rowerowa

SOLARNA WIATA ROWEROWA

Wiaty rowerowe solary na dachu
Jeśli interesują Cię wiaty? NAPISZ DO NAS

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz